ROK WIARY 2012/2013
top
Ogłoszenia
Ogłoszenia 04.04.2021
Ogłoszenia

Zmartwychwstanie Pańskie

4.04.2021 r.
 

W ostatnim czasie zmarli:
+Zdzisława Brzyncka z ul.Sienkiewicza (pochowana u Św.Marcina),
+Jan Baranowski z ul.Malinowej (pochowany u nas)
oraz
+Gabriela Wieczorkiewicz z ul.Poznańskiej (pogrzeb będzie w piątek o 11:00 u nas)
                      – wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…


 

Wszystkim Wam, Kochani, już dzisiaj życzymy pełnych pokoju i nadziei Świąt Zmartwychwstania – niech Pan Jezus zwycięża wszelki grzech i wszelkie zło w sercach naszych i wszystkich ludzi, których spotkamy. Niech Bóg pomnoży w Waszych rodzinach dar pięknej miłości, niech da Wam łaskę zdrowia – szczęść Boże.


1.   Dzisiaj – w niedzielę (4.04) –Msze Święte dzisiaj (Niedziela Zmartwychwstania) o 7:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00; jutro (Poniedziałek Wielkanocny) w porządku niedzielnym – tradycyjnie zbieramy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski, poznański Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie). W dni powszednie Msze Święte: od wtorku do soboty – o 7:30 i 18:00.

2.   Biuro parafialne w tym tygodniu jest czynne tylko w we wtorek i w czwartek (18:40 – 19:30). Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę o 17:30. W związku z przypadającą za tydzień Niedzielą Miłosierdzia codziennie ok. 17:40 odmawiać będziemy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego obejmuje cały rozpoczynający się tydzień – stąd najbliższy piątek nie jest dniem postnym. 

3.   Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu kościoła i liturgii Triduum Paschalnego: Panu Kościelnemu, zespołowi młodzieżowemu, Panu Organiście, Panom Szafarzom, ministrantom, wszystkim zaangażowanym w liturgię oraz jej fotograficzną dokumentację. Dziękujemy za ofiary na kwiaty, a także za kwiaty wokół kościoła, dziękujemy tym, którzy przynieśli „tytki” dla potrzebujących rodzin, dziękujemy Caritas za przygotowanie paczek dla chorych i rodzin w potrzebie. Wszystkich Was polecamy szczególnej Bożej opiece. 

4.   Wszystkich dorosłych, którzy chcieliby przyjąć sakrament bierzmowania zapraszamy na spotkanie przygotowujące w czwartek (8 kwietnia) na 19:40 do salki pod kościołem.

5.   Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na spotkanie w kościele o planowanych terminach uroczystości w najbliższy piątek (9.04): szkoły ze Swarzędza o 19:00, spoza Swarzędza o 19:30.

6.   Przed kościołem można otrzymać bieżące numery Przewodnika katolickiego, Misyjne drogi. 

7.   Przypominamy, że wobec ograniczenia ilości osób przebywających w kościele do 12, w wypadku gorszych warunków pogodowych, osoby, które mają taką możliwość, mogą pozostać w swoich samochodach na parkingu i uczestniczyć we Mszy Świętej korzystając z transmisji na YouTubie (prosimy mieć naładowane komórki i smartfony). Prosimy, aby opuścić samochody i podejść w okolice wejścia do zakrystii, gdy rozpocznie się śpiew „Baranku Boży” – w tym miejscu także będziemy udzielali Komunii Świętej. 
W Mszy Świętej można uczestniczyć także pozostając na zewnątrz kościoła – będą wystawione krzesła. Tutaj przy schodach będzie też udzielana Komunia Święta. 

8.   Dla tych, którzy uczestniczą w dopołudniowej niedzielnej Mszy Świętej za pośrednictwem internetu, w swoich domach, Komunia będzie udzielana także przy schodach kościoła 15 minut po zakończeniu Mszy Świętej o 12:30 (ok.13:30).

9.   Dziękujemy wszystkim, którzy już złożyli ofiary na daninę diecezjalną. Dziękujemy też za składane ofiary na utrzymanie kościoła – w ramach zbieranej w kościele składki, ale także przekazywane indywidualnie bądź przelewane na konto bankowe parafii.
KONTO BANKOWE PARAFII: 27 1090 1450 0000 0000 4507 4699.


10.   W związku z powtarzającymi się oszustwami – zwłaszcza wobec osób starszych i samotnych – Policja prosi o weryfikowanie wszelkich rozmówców np. poproszenie o numer telefonu i sprawdzenie czy ma on coś wspólnego z instytucją, na którą powołuje się prawdopodobny oszust (apel Policji dostępny w gablotce).

11.   Na kanale youtube`a transmitowane są wszystkie nabożeństwa z naszego kościoła – kamera jest włączona przez 24 godziny na dobę (link do tej transmisji znajdziemy na naszej parafialnej stronie www.mbww-swarzedz.pl): „Nasz kościół w oku kamery”. W razie problemów transmisja będzie dostępna także na naszym koncie Facebooka. 

12.   W gablotce przy głównym wejściu do kościoła oraz na stronie internetowej parafii można znaleźć listę kolejnych grobów, które w minionym tygodniach zostały przekazane nowym osobom dysponującym.

13.   Wszystkich przychodzących do kościoła prosimy o zachowanie bezpiecznych zasad:
- jednorazowo we Mszy Świętej może uczestniczyć maksymalnie 12 osób;

- wchodząc do kościoła żegnamy się korzystając z bezdotykowego zbiornika wody święconej;
- w kościele pozostajemy w maseczkach; 
- staramy się zająć w kościele takie miejsce, aby mieć wokół siebie/swojej rodziny co najmniej 2 metry wolnej przestrzeni; 
- znak pokoju przekazujemy sobie przez skinienie głowy – bez podawania ręki, - zachowujemy większą odległość podchodząc procesyjnie do Komunii Świętej; 
- sami decydujemy jak chcemy przyjąć Komunię – jeżeli mamy czyste dłonie (nie witaliśmy się z innymi przez podanie ręki, nie dotykaliśmy niezdezynfekowanych klamek, kierownicy itp., nie trzymaliśmy w rękach pieniędzy lub telefonu komórkowego), możemy przyjąć Ciało Pana Jezusa na rękę. Zawsze, gdy przyjmujemy Komunię w postawie stojącej, oddajemy cześć Panu Jezusowi obecnemu w Eucharystii przez uprzednie przyklęknięcie lub (osoby nie mogące klękać) przez skłonienie się. Księża myją i dezynfekują swoje dłonie przed każdą Mszą Świętą, a także bezpośrednio przed udzielaniem Komunii Świetej; staramy się też, aby nie dochodziło do kontaktu z osobą przyjmującą Komunię; 
- korzystając ze spowiedzi świętej podchodzimy do kratki konfesjonału po przeciwnej stronie niż poprzednia osoba i dbamy aby zachować kilka centymetrów odległości od kratki (nie dotykamy kratki twarzą), można też spowiadać się w zakrystii ministranckiej – bez konfesjonału; 
- oddając cześć relikwiom i krzyżowi nie całujemy ich ani nie dotykamy.

 

 
 
 


Niedziele
7.30,
9.30,
11.00 (z udziałem dzieci),
12.30 (z udziałem młodzieży),
18.00

W pozostałe dni tygodnia
7.30 i 18.00

Święta
7.30, 9.00, 18.00

Okres wakacyjny
Niedziele 7.30, 9.30, 11.00, 20.00
Poniedziałki, Środy, Piątki 18.00
Wtorki, Czwartki 7.30
Soboty 7.30, 18.00
Święta 7.30, 9.00, 18.00