Ogłoszenia
Ogłoszenia 13.01.2019
Ogłoszenia

Niedziela Chrztu Pańskiego 

13.01.2019r.


 

1.   Dzisiaj (13 stycznia) obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego – Msze Święte w porządku niedzielnym (7:30, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00). Dzisiaj na Mszy Świętej o 12:30 gościć będziemy Chór „Spontaneo” z Zielińca (parafia Matki Bożej Różańcowej) – zapraszamy też na krótki koncert po Mszy; można będzie nabyć płytę Zespołu z kolędami. 

2.   Msze święte od poniedziałku do czwartku tylko o 7.30. W piątek i sobotę o 7.30 i 18.00.

3.   Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu  w poniedziałek i w sobotę (od 8:10 do 9:00); w wypadkach losowych proszę zgłaszać się bezpośrednio po Mszy Świętej. 

4.   Wszystkich członków Wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie opłatkowe dzisiaj (13 stycznia) po Mszy o 7:30 do kawiarenki. 

5.   W najbliższy czwartek obchodzimy w Kościele Dzień Judaizmu, a od piątku rozpoczynamy Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan (program spotkań i nabożeństw – wywieszony jest w gablotce). 

6.   W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 8:00 do 18:00. 

7.   W sobotę o 9:45 – zbiórka ministrantów młodszych, o 11:00 spotkanie ERM-u. 

8.   Tradycyjnie w czasie szkolnych ferii (w drugim ich tygodniu – od 21 do 25 stycznia) organizujemy półkolonie dla uczniów szkoły podstawowej – zagospodarujemy dzieciom codziennie czas od 9:00 do 14:00 (przewidywane: lodowisko, film, pływalnia, kręgielnia, gry planszowe i bal); udział jest bezpłatny, ale dziecko należy zapisać w zakrystii i wyrazić pisemną zgodę na udział pod opieką wychowawców. 

9.   Już dziś zapraszamy na:
       *   jasełka w wykonaniu dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych i scholi dziecięcej– 27 stycznia po Mszy o 12.30
            *   koncert kolęd w wykonaniu naszego zespołu młodzieżowego – 27 stycznia o 19.00. 

10.   Planujemy zorganizowanie pielgrzymki śladami Świętego Pawła Apostoła – do Grecji. Wyjazd planowany jest w poniedziałek, 22 kwietnia o 20:00, powrót z soboty na niedzielę 4/5 maja – ok.24:00.` Ramowy program wywieszony jest w gablotce, można też zabrać z zakrystii.

11.   Polecamy prasę katolicką: „Przewodnik Katolicki”, „Gościa Niedzielnego”. 


 

KOLĘDA

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy każdego roku starają się znaleźć czas na spotkanie z nami. W razie niedogodności terminu istnieje możliwość indywidualnego umówienia się na inny dzień i inne godziny (po Mszy Świętej w zakrystii). Plan na najbliższe dwa tygodnie…


w niedzielę (13.I) – od 14:00 – 1.ksiądz – Kruszewnia: Widokowa i Spółdzielcza 44-10 (parzyste); 

w poniedziałek, 14 stycznia (od 15:30) – 1.ksiądz – Wilkońskich 1-20; 

we wtorek, 15 stycznia (od 15:30) – 1.ksiądz – Orzeszkowej (od 1); 2.ksiądz – Złota;

w środę, 16 stycznia (od 15:30) – 1.ksiądz – Poniatowskiego; 2.ksiądz – Matejki;

w czwartek, 17 stycznia (od 15:30) 1.ksiądz – Pogodna 1-15; 2.ksiądz – Pogodna 37-16

w piątek, 18 stycznia (od 15:30)– 1.ksiądz – Średzka 1-24; 2.ksiądz – Średzka 52-25

w sobotę, 19 stycznia (od 11:00) 1.ksiądz – Warsztatowa i Słoneczna;

w niedzielę, 20 stycznia (od 14:00) – 1.ksiądz – Brzechwy i  Kwiatowa. 2.ksiądz – Gwiaździsta; 

w poniedziałek, 21 stycznia (od 15:30) – 1.ksiądz – Południowa; 2.ksiądz – Fiedlera, Bursztynowa, Szmaragdowa, Srebrna

we wtorek, 22 stycznia (od 15:30) – 1.ksiądz – Platynowa, Staniewskiego; 2.ksiądz – Zalasewo-Średzka, Promykowa 9,11,13

w środę, 23 stycznia (od 15:30) – 1.ksiądz – Paderewskiego 1-20; 2.ksiądz – Paderewskiego 21-39

w czwartek, 24 stycznia (od 15:30) – 1.ksiądz – Napoleońska 1-20, 2.ksiądz – Paderewskiego 53-40

w piątek, 25 stycznia (od 15:30) 1.ksiądz – Staniewskiego 11ABC ,  2.ksiądz –Rabowice-Średzka i Zalasewo- Rzepakowa i Pszczelna

w sobotę, 26 stycznia (od 11:00)  1.ksiądz– Kórnicka 70-40 (parzyste) i 55-33 (nieparzyste);

w poniedziałek, 28 stycznia (od 15:30) – 1.ksiądz – Strzelecka 19-35 (nieparzyste) i Stawna; 2.ksiądz – Zalasewo: Austriacka, Ukraińska i Plac Europejski

we wtorek, 29 stycznia (od 15:30) - 1.ksiądz – Strzelecka 26-52 (parzyste),  2.ksiądz – Napoleońska 49 do 21; w środę, 30 stycznia (od 15:30) – 1.ksiądz – Malinowa, Wiśniowa, Czereśniowa, Brzoskwiniowa; 2.ksiądz – Morelowa

w czwartek, 31 stycznia (od 15:30) Zalasewo – 1.ksiądz -  Niemiecka i Włoska 2.ksiądz – Szwedzka , Chorwacka, Norweska, Fińska, Duńska, Litewska, Łotewska, Francuska;

w sobotę, 2 lutego (od 11:00) – 1.ksiądz – Kórnicka 117-65 (nieparzyste) ……….

w niedzielę, 3 lutego (od 14:00) Kruszewnia-Izabelin – 1.ksiadz – nry27-35 (nieparzyste) i 48-60(parzyste); 2.ksiądz – nry: 37-49 (nieparzyste) i 80-62 (parzyste)

w poniedziałek, 4 lutego (od 15:30) – 1.ksiądz – Kórnicka 138-72 (parzyste); 2.ksiądz –(od 16:30) – Księżycowa 22-2 (parzyste) 

we wtorek, 5 lutego (od 15:30) – 1.ksiądz: Rosyjska, Słowacka, Czeska (Zalasewo); 2.ksiądz – Polska, Węgierska (Zalasewo)  

w środę, 6 lutego (od 16:30) – 1 i 2.ksiądz – Księżycowa 1-19 (nieparzyste) – początek: od 1 i od 19;

w czwartek, 7 lutego (od 15:30) Zalasewo – 1.ksiądz -  Angielska, Portugalska i Grecka [przeniesione z 10 stycznia]; 2.ksiądz – Wilkońskich 41-22; [przeniesione z 14 stycznia];

w sobotę, 9 lutego (od 11.00) – 1 ksiądz – Kruszewnia: Spółdzielcza 1-37 nieparzyste i 2-8 parzyste [przeniesione z 13 stycznia];

 
Ogłoszenia 06.01.2019
Ogłoszenia

Uroczystość Objawienia Pańskiego 

6.01.2019r.

 

 

1.   Dzisiaj (6 stycznia) obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Msze Święte w porządku niedzielnym (7:30, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00) – składka przeznaczona jest na misje. Po każdej Mszy Świętej można otrzymać przed kościołem poświęcone kredę i kadzidło (ofiary na Caritas parafialną), które poświęcimy na Mszach. Dzisiaj na Mszy Świętej o 12:30 gościć będziemy Orkiestrę Swarzędzką – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2.   Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu  w poniedziałek i w sobotę (od 8:10 do 9:00); w wypadkach losowych proszę zgłaszać się bezpośrednio po Mszy Świętej. 

3.   Zapraszamy wszystkich zaangażowanych w grupach duszpasterskich i wszystkich pomagających na różne sposoby w kościele na spotkanie w Pałacyku – w niedzielę, 6 stycznia o 19:15.

4.   We wtorek, 8 stycznia przypada dzień całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii – rozpoczniemy Mszą Świętą o 7:30o  a zakończymy błogosławieństwem i Mszą Świętą o 18:00.
Zapraszamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem członków poszczególnych grup:
8:00 – Wspólnota Różańcowa,
9:00 – Babcie i Dziadkowie,
10:00 – Chórzyści,
11:00 – Caritas,
12:00 – Radni Parafialni,
13:00 - Akcja Katolicka i Krąg biblijny,
o 14:00 – Domowy Kościół,
o 15:00 – Dzieci Komunijne z Rodzicami,
o 16:00 – Młodzież przygotowująca się do bierzmowania,
o 17:00 – Ministranci, Służba liturgiczna i wszyscy, którzy nie mogli przyjść wcześniej.
Prosimy, aby każdy (niezależnie od przynależności do jakiejś grupy) znalazł choć chwilę na adorację w najbliższy wtorek.


5.   W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 8:00 do 18:00. 

6.   W piątek nie będzie zbiórki ministrantów starszych i lektorów. W sobotę o 9:45 – zbiórka ministrantów młodszych, o 11:00 spotkanie ERM-u. 

7.   Wszystkich członków Wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie opłatkowe w niedzielę za tydzień (13 stycznia) po Mszy o 7:30 do kawiarenki. 

8.   W niedzielę za tydzień gościć będziemy Chór „Spontaneo” z Zielińca (parafia Matki Bożej Różańcowej) – na Mszy o 12:30 (zapraszamy też na krótki koncert po Mszy; można będzie nabyć płytę Zespołu z kolędami).

9.   Tradycyjnie w czasie szkolnych ferii (w drugim ich tygodniu – od 21 do 25 stycznia) organizujemy półkolonie dla uczniów szkoły podstawowej – zagospodarujemy dzieciom codziennie czas od 9:00 do 14:00 (przewidywane: lodowisko, film, pływalnia, kręgielnia, gry planszowe i bal); udział jest bezpłatny, ale dziecko należy zapisać w zakrystii i wyrazić pisemną zgodę na udział pod opieką wychowawców. 

10.   Już dziś zapraszamy na:
         jasełka w wykonaniu dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych i scholi dziecięcej– 27 stycznia po mszy o 12.30
               koncert kolęd w wykonaniu naszego zespołu młodzieżowego – 27 stycznia o 19.00. 

11.   Planujemy zorganizowanie pielgrzymki śladami Świętego Pawła Apostoła – do Grecji. Wyjazd planowany jest w poniedziałek, 22 kwietnia o 20:00, powrót z soboty na niedzielę 4/5 maja – ok.24:00.` Ramowy program wywieszony jest w gablotce, można też zabrać z zakrystii.

12.   Polecamy prasę katolicką: „Przewodnik Katolicki”, „Gościa Niedzielnego”. 

 


KOLĘDA

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy każdego roku starają się znaleźć czas na spotkanie z nami. W razie niedogodności terminu istnieje możliwość indywidualnego umówienia się na inny dzień i inne godziny (po Mszy Świętej w zakrystii). Plan na najbliższe dwa tygodnie…

w poniedziałek (7.I) – od 15:30 – 1.Poznańska 56 (działki)  i 41-17 nieparz., od 16:00 – 2.ul.Poznańska 12 do 58 .parz.

we wtorek (8.I) – od 15:30 – 1. Kraszewskiego (2-12) / 2. Marcinkowskiego 1-19

w środę (9.I) – od 15:30 – 1.ksiądz – Miodowa, Rzemieślnicza i Wawrzyniaka; 2.ksiądz - Dąbrowskiego 

w czwartek (10.I) – od 15:30 – Zalasewo – 1.ksiądz – Irlandzka i Hiszpańska; 2.ksiądz – Angielska, Portugalska i Grecka

w piątek (11.I) – od 15:30 – 1.Kasprowicza, Jesionowa 1-5 / 2.Krańcowa, Jesionowa 6-7;

 w sobotę (12.I) – od 11:00 – 1.ksiądz – Jasin: Rabowicka, Bliska, Kaczeńcowa

w niedzielę (13.I) – od 14:00 – 1.ksiądz – Kruszewnia: Widokowa i Spółdzielcza 44-10 (parzyste); 2.ksiądz – Kruszewnia: Spółdzielcza 1-37 nieparzyste i 2-8 parzyste

w poniedziałek, 14 stycznia (od 15:30) – 1.ksiądz – Wilkońskich 1-20;  2.ksiądz – Wilkońskich 41-22; 

we wtorek, 15 stycznia (od 15:30) – 1.ksiądz – Orzeszkowej (od 1); 2.ksiądz – Złota;

w środę, 16 stycznia (od 15:30) – 1.ksiądz – Poniatowskiego; 2.ksiądz – Matejki;

w czwartek, 17 stycznia (od 15:30) 1.ksiądz – Pogodna 1-15; 2.ksiądz – Pogodna 37-16

w piątek, 18 stycznia (od 15:30)– 1.ksiądz – Średzka 1-24; 2.ksiądz – Średzka 52-25

w sobotę, 19 stycznia (od 11:00) 1.ksiądz – Warsztatowa i Słoneczna;

w niedzielę, 20 stycznia (od 14:00) – 1.ksiądz – Brzechwy i  Kwiatowa. 2.ksiądz – Gwiaździsta; 

w poniedziałek, 21 stycznia (od 15:30) – 1.ksiądz – Południowa; 2.ksiądz – Fiedlera, Bursztynowa, Szmaragdowa, Srebrna

we wtorek, 22 stycznia (od 15:30) – 1.ksiądz – Platynowa, Staniewskiego; 2.ksiądz – Zalasewo-Średzka, Promykowa 9,11,13

w środę, 23 stycznia (od 15:30) – 1.ksiądz – Paderewskiego 1-20; 2.ksiądz – Paderewskiego 21-39

w czwartek, 24 stycznia (od 15:30) – 1.ksiądz – Napoleońska 1-20, 2.ksiądz – Paderewskiego 53-40

w piątek, 25 stycznia (od 15:30) 1.ksiądz – Staniewskiego 11ABC ,  2.ksiądz –Rabowice-Średzka i Zalasewo- Rzepakowa i Pszczelna

w sobotę, 26 stycznia (od 11:00)  1.ksiądz– Kórnicka 70-40 (parzyste) i 55-33 (nieparzyste);

 


Niedziele
7.30, 9.30 (z udziałem młodzieży), 11.00 (z udziałem dzieci), 12.30, 18.00
W pozostałe dni tygodnia
7.30 i 18.00
Święta
7.30, 9.00, 18.00
Okres wakacyjny
Niedziele 7.30, 9.30, 11.00, 20.00
Poniedziałki, Środy, Piątki 18.00
Wtorki, Czwartki 7.30
Soboty 7.30, 18.00
Święta 7.30, 9.00, 18.00

Wpisz swój adres e-mail jeśli chcesz otrzymywać wiadomości z życia parafii:
Adres e-mail: