Ogłoszenia
Ogłoszenia 27.09.2020
Ogłoszenia

XXVI Niedziela Zwykła
27 września 2020 r.

   W minionym tygodniu zmarli:

+Halina Zawada z ul.Paderewskiego – pochowana
 na naszym cmentarzu  w miniony piątek,

+Maria Ratajczak z ul.Poznańskiej –
pochowana na naszym cmentarzu w ostatnią sobotę. 

             Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

 

 

1.   Msze Święte w niedziele są sprawowane o 7:30, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00, w dni powszednie: codziennie o 7:30 i 18:00. Prosimy, by w kościele zachowywać odległość 2 metrów i korzystać z maseczki (także na wszystkich spotkaniach duszpasterskich).

2.   Spowiedź w dni powszednie 20 minut przed każdą planową Mszą Świętą (w poniedziałek i wtorek zapraszamy do spowiedzi rodziców i bliskich bierzmowanej młodzieży). W środę wyjątkowo nie będzie Nowenny. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 8:00 do 18:00.  

3.   Biuro parafialne czynne jest w tym tygodniu w poniedziałek  (od 8:10 do 9:00) oraz w czwartek (od 18:40 do 19:30) – nie będzie czynne w najbliższy wtorek i w sobotę. Wiele spraw można załatwić przez telefon lub internet. 

4.   Młodzież klas I szkół średnich (mająca przyjąć bierzmowanie we wrześniu) spotka się w kościele we wtorek, 29 września o 19:00. Rodziców młodzieży klas I szkół średnich prosimy o przyjście do kościoła w poniedziałek, 28 września na 19:00. Natomiast w środę młodzież mająca przyjąć bierzmowanie zbierze się w kościele o 15:30. Bierzmowania udzieli Ksiądz Biskup Damian Bryl.

5.   Krąg biblijny zaprasza na spotkanie w środę za tydzień (7 października) na 18:40.

6.   Dzieci i młodzież zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi świętej w pierwszy piątek: klasy IV-e i V-e – o 16:30, klasy VI-e i VII-e – o 17:00, dorosłych i ministrantów – o 17:30. O 17:30 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, na 18:00 wszystkich zapraszamy na Mszę Świętą. Wszyscy ministranci, lektorzy i starsi ministranci wraz z rodzicami spotykają się zaraz po Mszy Świętej o 18:00 w kawiarence. Ponadto ministrantów młodszych (do VI klasy włącznie) zapraszamy na zbiórkę w najbliższą sobotę na 10:00 do salki. Zapraszamy także chłopców z klasy IV i starszych, którzy chcielibyby być ministrantami – również w sobotę o 10:00 (prosimy, aby w miarę możliwości kandydaci na ministrantów przyszli z rodzicami). Młodzież zapraszamy w piątek na Mszę o 19:30 a potem do kawiarenki.

7.   Rodziców dzieci z klas trzecich i czwartych szkoły podstawowej, które mają przyjąć Pierwszą Komunię Świętą w przyszłym roku, prosimy o przyjście na spotkanie do kościoła dzisiaj (w niedzielę, 27 września) na 19:00 (bez dzieci) – proszę zabrać ze sobą długopis (zaproszenie dla rodziców nieobecnych na spotkaniu 12 września).

8.   Zapraszamy dorosłych, którzy chcą przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – pierwsze spotkanie w najbliższy czwartek (1 października), o 19:40 w salce pod kościołem.

9.   W najbliższy czwartek rozpoczynamy miesiąc październik – zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Codziennie modlitwę rozpoczynać będziemy o 17:30. W październikowe czwartki będziemy modlić się także z dziećmi z klas trzecich oraz ich rodzicami (przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej) – tę modlitwę rozpoczniemy już o 17:00 – na najbliższym nabożeństwie (1.października) poświęcimy też różańce komunijne. W zakrystii można otrzymać różaniec dla dziecka komunijnego (cena 16zł).

10.   Dzieci mające przystąpić do I Komunii Świętej za tydzień spotykają się w sobotę o 9:00.

11.   W pierwszy piątek ksiądz Proboszcz odwiedzi zgłoszonych chorych z sakramentami (od 9:00), w sobotę od 9:00 ks.Sławomir odwiedzi zgłoszonych chorych mieszkających za torami. 

12.   W I sobotę Msza Święta w intencji Ojczyzny i we wszystkich intencjach Wspólnoty Różańcowej – o 7:30, potem nabożeństwo pierwszych sobót. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej w najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o 7:30.

13.   Rodziców, którzy chcieliby przygotować swoje dzieci do wczesnej Komunii Świętej, prosimy o kontakt po Mszy Świętej w zakrystii lub w biurze parafialnym w ciągu tego tygodnia. Dzieci z klas V już dzisiaj zapraszamy na Mszę Świętą rocznicy I Komunii Świętej – za dwa tygodnie o 12:30.

14.   W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
          w poniedziałek – Św.Wacława, męczennika,
            we wtorek – Św. Michała Archanioła;
               w środę – Św. Hieronima, kapłana, doktora Kościoła,
                 w czwartek – Św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę, doktora Kościoła,
                   w piątek – Św. Aniołów Stróżów.


15.   Na kanale youtube`a transmitowane są wszystkie nabożeństwa z naszego kościoła – kamera jest włączona przez 24 godziny na dobę (link do tej transmisji znajdziemy na naszej parafialnej stronie www.mbww-swarzedz.pl): „Nasz kościół w oku kamery”.

16.   Dziękujemy wszystkim, którzy już złożyli ofiary na daninę diecezjalną. Dziękujemy też za składane ofiary na utrzymanie kościoła – w ramach zbieranej w kościele składki, ale także przekazywane indywidualnie bądź przelewane na konto bankowe parafii. 
KONTO BANKOWE PARAFII: 27 1090 1450 0000 0000 4507 4699.

17.   W gablotce można znaleźć informacje o modlitwie za nieprzyjaciół Kościoła, ale i tych, którzy na nas samych patrzą z niechęcią – jesteśmy zaproszeni, aby modlić się za te osoby codzienną koronką do Bożego Miłosierdzia.

18.   Przed kościołem można otrzymać bieżące numery Przewodnika katolickiego oraz Gościa Niedzielnego, Misyjne drogi. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy – przed kościołem zbieramy ofiary na pomoc dla migrantów na wyspie Lesbos. 

19.   Powstaje na Oddziale Opiekuńczo – Leczniczym przy ul. Mogileńskiej w Poznaniu wolontariat. (Zgłoszenia: 509 904644 lub na mail – Barbara.grochal@mogilenska.pl). Bardzo zachęcamy, by poświęcić osobom potrzebującym dwie godziny w tygodniu. Jest to raczej towarzyszenie, niż pielęgnacja. Wcześniej będzie szkolenie. (Szczegółowe informacje na mogilenska.pl w zakładce wolontariat).
 
Ogłoszenia 20.09.2020
Ogłoszenia

XXV Niedziela Zwykła
20 września 2020 r.

   W minionym tygodniu zmarli:
+Józef Siminiak z ul.Rabowickiej (Jasin) – pochowany na Gortatowie w miniony piątek,
+Zofia Strasz z ul.Bocznej – pogrzeb będzie w najbliższy wtorek o 13:00 – na naszym cmentarzu. 

   Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

 

1.   Msze Święte w niedziele są sprawowane o 7:30, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00, w dni powszednie: codziennie o 7:30 i 18:00. Prosimy, by w kościele zachowywać odległość 2 metrów i korzystać z maseczki (także na wszystkich spotkaniach duszpasterskich).

2.   Spowiedź w dni powszednie 20 minut przed każdą planową Mszą Świętą (z wyjątkiem środy wieczór). W środę 20 minut przed nowenną. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 8:00 do 18:00.  

3,   Biuro parafialne czynne jest w tym tygodniu w poniedziałek i sobotę (od 8:10 do 9:00) oraz w czwartek (od 18:40 do 19:30) – nie będzie czynne w najbliższy wtorek . Wiele spraw można załatwić przez telefon lub internet. 

4,   Spotkanie naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej – w najbliśzy poniedziałek o 18:40.

5,   Młodzież klas I szkół średnich (mająca przyjąć bierzmowanie we wrześniu) spotka się w kościele we wtorek, 22 września o 19:00. 

6.   Młodzież z klas VIII (przygotowująca się do bierzmowania od ubiegłego roku) będzie miała swoje spotkanie w salce w środę (23 września) o 19:00. 

7.   Krąg biblijny zaprasza na pierwsze powakacyjne spotkanie w najbliższą środę na 18:40.

8.   Dzieci mające przystąpić do I Komunii Świętej za dwa tygodnie spotykają się w czwartek o 16:30.

9.   Ministrantów młodszych (do VI klasy włącznie) zapraszamy na zbiórkę w najbliższą sobotę na 10:00 do salki. Zapraszamy także chłopców z klasy IV i starszych, którzy chcielibyby być ministrantami – również w sobotę o 10:00 (prosimy, aby w miarę możliwości kandydaci na ministrantów przyszli z rodzicami). Grupa starszych ministrantów i lektorów (od VII klasy wzwyż) spotyka się w salce w piątek o 17:00. Młodzież zapraszamy w piątek na Mszę o 18:00 a potem do kawiarenki.

10.   Rodziców dzieci z klas trzecich i czwartych szkoły podstawowej, które mają przyjąć Pierwszą Komunię Świętą w przyszłym roku, prosimy o przyjście na spotkanie do kościoła w niedzielę, 27 września (za tydzień) na 19:00 (bez dzieci) – proszę zabrać ze sobą długopis (zaproszenie dla rodziców nieobecnych na spotkaniu 12 września).

11.   Rodziców młodzieży klas I szkół średnich (która ma we wrześniu przystąpić do bierzmowania) prosimy o przyjście do kościoła w poniedziałek, 28 września na 19:00.

12,   Już dzisiaj zapraszamy dorosłych, którzy chcą przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – pierwsze spotkanie zaplanowane jest na czwartek, 1 października, na 19:40 w salce pod kościołem.

13.   Wszystkie dzieci, a szczególnie z klas IV i V-ych (Komunijne i rok po Komunii) zapraszamy na 1-dniową  pielgrzymkę do Pniew na  świętowanie jubileuszu Eucharystycznego Ruchu Młodych (Msza Święta, obiad, gry i zabawy, zwiedzanie) – czas: sobota, 10 października, wyjazd sprzed naszego kościoła o 8:20, powrót ok. 17:00, koszt: 20zł. Prosimy zgłosić swój udział w zakrystii po Mszy Świętej  (jeszcze dzisiaj!)

14.   W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
            w poniedziałek – Św.Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,
               w środę – Św.Ojca Pio z Pietrelciny, kapłana,
                   w niedzielę za tydzień obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy – w tym dniu będziemy zbierać przed kościołem ofiary na pomoc dla migrantów na wyspie Lesbos. 


15.   Na kanale youtube`a transmitowane są wszystkie nabożeństwa z naszego kościoła – kamera jest włączona przez 24 godziny na dobę (link do tej transmisji znajdziemy na naszej parafialnej stronie www.mbww-swarzedz.pl): „Nasz kościół w oku kamery”.

16.   Dziękujemy wszystkim, którzy już złożyli ofiary na daninę diecezjalną. Dziękujemy też za składane ofiary na utrzymanie kościoła – w ramach zbieranej w kościele składki, ale także przekazywane indywidualnie bądź przelewane na konto bankowe parafii. 
KONTO BANKOWE PARAFII: 27 1090 1450 0000 0000 4507 4699.

17.   W gablotce można znaleźć informacje o modlitwie za nieprzyjaciół Kościoła, ale i tych, którzy na nas samych patrzą z niechęcią – jesteśmy zaproszeni, aby modlić się za te osoby codzienną koronką do Bożego Miłosierdzia.

18,   Przed kościołem można otrzymać bieżące numery Przewodnika katolickiego oraz Gościa Niedzielnego, Misyjne drogi. Dzisiaj po Mszach Świętych zbieramy przed kościołem ofiary na poznański Wydział Teologiczny UAM, na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz na szkoły katolickie w naszej Archidiecezji. 

19.   Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej "Poznańskie Słowiki” poszukuje nowych śpiewaków do śpiewu w zespole chłopięcym. Najlepszym wiekiem na rozpoczęcie nauki śpiewu jest 7 - 9 lat, ale nieco młodsi czy nieco starsi chłopcy też mogą spróbować swoich sił. “Poznańskie Słowiki” zapraszają na spotkanie do siedziby chóru w uzgodnionym terminie. Kandydaci mogą też przesłać nagranie dowolnej piosenki w swoim wykonaniu. Zgłoszenia - do końca września 2020 r. Informacje dodatkowe i kontakt znajduje się na stronie www.slowiki.poznan.pl w zakładce “Śpiewaj z nami”.

20.   Powstaje na Oddziale Opiekuńczo – Leczniczym przy ul. Mogileńskiej w Poznaniu wolontariat. (Zgłoszenia: 509 904644 lub na mail – Barbara.grochal@mogilenska.pl). Bardzo zachęcamy, by poświęcić osobom potrzebującym dwie godziny w tygodniu. Jest to raczej towarzyszenie, niż pielęgnacja. Wcześniej będzie szkolenie. (Szczegółowe informacje na mogilenska.pl w zakładce wolontariat).

21.   Ministerstwo Klimatu realizuje program „Czyste Powietrze”. Jest to swego rodzaju odpowiedź na apel papieża Franciszka, zawarty w encyklice „Laudato si”, by troszczyć się o środowisko naturalne w duchu chrześcijańskich wartości. Program „Czyste Powietrze” ma „ zachęcać Polaków do podejmowania działań, które służą zmniejszeniu emisji szkodliwych zanieczyszczeń” oraz umożliwia m.in. uzyskanie wsparcia finansowego na wymianę nieefektywnych systemów grzewczych na nowe, bardziej ekologiczne oraz na termomodernizację budynków. Więcej informacji na https://www.gov.pl/web/klimat/czyste-powietrze.

 

 

 

 


Niedziele
7.30, 9.30 (z udziałem młodzieży), 11.00 (z udziałem dzieci), 12.30, 18.00

W pozostałe dni tygodnia
7.30 i 18.00

Święta
7.30, 9.00, 18.00

Okres wakacyjny
Niedziele 7.30, 9.30, 11.00, 20.00
Poniedziałki, Środy, Piątki 18.00
Wtorki, Czwartki 7.30
Soboty 7.30, 18.00
Święta 7.30, 9.00, 18.00